Dragi ljubitelji narave, zelišč in pristnega stika z gozdom,
prisrčno vabljeni na Festival zelišč, ki bo v soboto, 11. aprila 2026, v Semiču, na Glavnem trgu, v Kulturnem centru in parku, med 10.00 in 18.00. Letošnji festival bo potekal v znamenju gozda in bo posvečen bogastvu narave s poudarkom na gozdu, zdravilnim rastlinam, tradicionalnemu znanju ter sodobnim pogledom na zdrav način življenja.
Obiskovalce čaka bogat celodnevni program s predavanji, delavnicami, razstavo zeliščarjev, lokalnih ponudnikov, rokodelcev, literature in izdelkov, povezanih z naravo. Med gosti bodo tudi priznani poznavalci zeliščarstva in naravnega zdravja, med njimi Jožica Bajc Pivec, Marija Komatar, prof. dr. Samo Kreft, dr. Iva Konda, Francka Čuk, Ana Štubler, Alenka Kukman, Igor Foršček, ZIK Črnomelj in drugi. Festival je namenjen vsem generacijam: tako tistim, ki zelišča šele odkrivajo, kot tudi tistim, ki svoje znanje že poglabljajo.
Posebno doživetje dneva bo tudi sprehod po učnem vrtu dr. Derganca, ki se nahaja v neposredni bližini prizorišča. Dogodek je brezplačen, organizatorji pa priporočajo, da s seboj prinesete pisalo in beležko, da boste lahko dragocene ideje, nasvete in navdih odnesli tudi domov.
VSTOPNINE NI. Več informacij: herbalist.si
Vabljeni, da skupaj preživimo dan v znamenju zelišč, znanja, skupnosti in spoštovanja do narave.
Dobrodošli letos na zeliščarsskem prazniku v Semiču!
inspiracije