Bindu, društvo za osebnostni razvoj in proučevanje starih tradicij, kultur in znanj

Moč medenice, 2. del

15. marec 2013    318 ogledov

Medenica je skleda, v kateri je kopel očiščenja in okrepitve. Je skleda, ki nas hrani z življenjem. Polni nas z radostjo, zdravjem, užitki, neskončno ustvarjalno energijo in strastjo do življenja.

Do spoznanj, opisanih v nadaljevanju, sem prišla iz lastnih izkušenj, opazovanja in doživljanja. Z medenico sem se dobro leto vsakodnevno ukvarjala več ur.

Medenica je čudežna. V njej se nahaja neskončno veliko čiste ustvarjalne energije, ki jo raznovrstne vaje dihanja in metode ishmecha, plesa brez forme, peljejo v višja stanja zavesti. Popeljejo jo v njeno izvorno stanje, v katerem skoznjo prične teči prečiščena, čista življenjska sila.

Da bi svobodno plesali, moramo razumeti, da je medenica ključnega pomena pri gibanju.

Ko je gibanje v medenici svobodno, naše gibanje v zgornjem delu telesa postane lahkotno in subtilnejše, postane gibkejše in prožnejše. Če med plesom preveč povlečemo trebušne mišice navznoter, nam to onemogoča sproščenost v medenici. Večkrat smo se spraševali, ali res imamo odnos do svoje medenice in organov v njej. Tudi med hojo naj bi se naša medenica spuščala in zibala sproščeno z vsakim korakom, ki ima vpliv na našo medenico in s tem tudi na naše počutje.

Poleg vaj za krepitev mišic medeničnega dna in dihanja z jajčniki obstajajo še raznovrstne metode, ki tako moško kot žensko medenico povrnejo v njeno izvorno stanje, v naravno stanje ob našem rojstvu, ko je energija tekla prosto in svobodno in nas hranila z življenjsko radostjo. Zato so tudi vaje in metode, ki so potrebne za odpiranje gibanja medenice, odpiranja osnovne življenjske sile, ki se nahaja v trtici, vaje za krepitev mišic medeničnega dna in dihalne vaje del plesa brez forme.

Znano je, da gibanje pri večini vzhodnjaških borilnih veščin (aikido, tai chi ipd.) izhaja iz medenice. Tudi pri različnih plavalnih tehnikah, med katerimi bi izpostavila tehniko delfin, je izredno pomembno, kako mehko se gibljemo v predelu medenice.

Zakaj je pri Plesu brez forme izreden poudarek prav na medenici?

Najprej moramo spoznati, kakšna je naša medenica. Poiskati moramo oseben način, kako jo vrniti v naravno stanje. Sproščeno gibanje medenice sproži avtomatično pravilno delovanje vseh organov v telesu, prsnega koša, ramen, vratu, nog, rok, vseh sklepov in mišic. Človek se spremni v novo bitje, ki se absolutno boljše in drugače počuti in giba ter ima drugačen odnos do življenja.

Novo stanje telesa odpre določene kanale in naši možgani pričnejo dobivati drugačne informacije. Posledično se dvigne naš nivo zavestnosti - zavestnosti doživljanja sebe v okolju in vseh vplivov od zunaj, tudi razumevanja dogajanja, ki se odvija znotraj nas. V tem trenutku Ples brez forme človeka, ki je razdvojen, vrne v celoto. Človek je sposoben biti v popolnosti to, kar je. To je točka spoja zunanjosti in notranjosti, ko se odprejo vrata, da se zunanjost steka v notranjost in notranjost v zunanjost, da postane eno. In to je s plesom brez forme možno doseči.

Vir: sensa.si
Kako se pa tebi zdi? 0
  Bodi prvi in podaj svoj komentar ter prejmi 3 žarke!
Nalagam...